Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę

home > Start > Aktualności > Młodzi zapaśnicy
AAA
RUDA HUTA
2018.01.31 09:10 | aktualizacja: 2018.01.31 09:15

Młodzi zapaśnicy

Powiatowy Turniej dziewcząt i chłopców w zapasach o Puchar Wójta Gminy Ruda- Huta

Powiatowy Turniej dziewcząt i chłopców w zapasach o Puchar Wójta Gminy Ruda - Huta miał w tym roku szczególne znaczenie. Tymi zawodami rozpoczęto bowiem cykl imprez z okazji obchodów 1000 - lecia pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie. Tradycyjnie już turniej otworzył Wójt Gminy Kazimierz Smal, który wspomniał o wyprawie Chrobrego w 1018r. z pod słynnego dębu Bolko w Hniszowie na Ruś Kijowską. W turnieju startowały drużyny z Białopola, Strupina Dużego, Wierzbicy, Włodawy, Chełma oraz gospodarze. Emocjonującą walkę obfitującą w wiele akcji technicznych stoczyła mistrzyni Polski Młodziczek Monika Dadas z Rudy - Huty i Wiktoria Kamela - srebrna medalistka Międzynarodowego Turnieju w Berlinie z Wierzbicy (42kg). Ostatecznie na punkty wygrała zawodniczka z Wierzbicy. Wysoki poziom umiejętności w całym turnieju zaprezentował również Michał Zalewski z Rudy - Huty (38kg), który w finale pokonał kolegę z drużyny Szymona Denysiuka. Oto zawodnicy:

Dziewczyny, grupa dzieci:

25kg Maja Balcerek, Julia Banzanewicz (obie Wierzbica)

30kg Julia Balcerek (Wierzbica), Martyna Wysokińska (Ruda - Huta )

40kg Oliwia Skrochocka( Ruda - Huta),Nikola Banach(Wierzbica)

Chłopcy, grupa dzieci:

25kg Kuba Lewandowski, Dawid Grzywna(obaj Chełm)

28kg Łukasz Grzeluk(Ruda - Huta),Jakub Sidoruk(Wierzbica)

34kg Dawid Hawryluk(Ruda-Huta),Władysław Horbatenko(Chełm)

40kg KrystianKaliński(Chełm),Maksymilian Szwalikowski (Ruda-Huta)

Dziewczyny, młodziczki:

48kg Weronika Podolak(Chełm), Aleksandra Wronka (Wierzbica)

52kg Dagmara Branicka(Chełm),Nikola Skórska(Włodawa)

58kg Natalia Mazurek, Jolanta Nizioł(obie Ruda-Huta)

Chłopcy:

25kg Gabriel Wawryniuk (Strupin Duży), Bogdan Owczarenko (Chełm)

32kg Szymon Mamczarz(Ruda - Huta),Hubert Kusiak(Strupin Duży)

36kg Hubert Sidoruk (Wierzbica), Szymon Dadas (Ruda - Huta)

48kg Oskar Gajos, Olaf Gajos (obaj Chełm)

53kg Szymon Kochoń (Ruda - Huta),Michał Dąbrowski (Chełm)

56kg Bartek Wołosiuk (Wierzbica), Nikita Horbatenko (Chełm)

60kg Mateusz Ciołek (Chełm ),Miłosz Pietrzak( Strupin Duży)

66kg Kacper Słoboda (Chełm ), Bartłomiej Szwalikowski (Ruda - Huta)

75kg Adam Szewczak (Chełm), Michał Fedec (Białopole)

Puchar Wójta Gminy wywalczyła drużyna Mirosława Czwalińskiego z Rudy - Huty. Drugie miejsce zajęli młodzi zapaśnicy z Chełma, a na trzecim zawody ukończyła drużyna z Wierzbicy. Medale i okazałe puchary wręczali: sekretarz Gminy Marek Słupczyński, wicedyrektor Szkoły w Rudzie - Hucie Dorota Sawicka oraz wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego Mieczysław Czwaliński. Na pochwałę zasługują również młodzi sędziowie Ilona Sobczyńska i Piotr Biela.