Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę

home > Start > Sport > Medale zapaśniczek w Mistrzostwach Polski
AAA
CHEŁM
2016.05.09 08:07

Medale zapaśniczek w Mistrzostwach Polski

Kolejnym sukcesem w tegorocznym sezonie dla młodych zapaśniczek Cementu Gryfa Chełm zakończyły się zorganizowane w Olsztynie Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Ta prestiżowa impreza dla uzdolnionej sportowo młodzieży rozgrywana jest corocznie w dyscyplinach sportowych, które są w programie Igrzysk Olimpijskich, objęta jest także systemem sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Andrzeja Gruszkowskiego na matach Olsztyna czterokrotnie stawały z medalami na podium. Wicemistrzynią Polski na 2016 rok została Wioleta Giers (uczennica ZSO nr 1 w Chełmie) oraz Aleksandra Łysomirska (ZS w Wierzbicy). Na trzecim stopniu podium z brązowym medalem stanęła Martyna Dubij (ZSGiH w Chełmie) i Patrycja Dudek (ZS w Wierzbicy). Do zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej najlepszych klubów w krajowym czempionacie przyczyniły się także pozostałe reprezentantki chełmskiego klubu. Siódme miejsca zajęła Jolanta Gromek (ZSO nr 1 w Chełmie). Na ósmej lokacie zawody ukończyła Danuta Góral (ZSBiG w Chełmie), a na 11 pozycji Kamila Dziedzic (ZS w Wierzbicy).

Lubelskie wręcz z druzgocącą przewagą pokonało pozostałe województwa zdobywając 168 pkt. Na drugim miejscu podium ze stratą 100 pkt. uplasowało się zachodniopomorskie - 68 pkt, na trzecim śląskie - 61 pkt.

Już w najbliższym czasie zawodniczka Cementu Gryfa Beata Federowicz wyjedzie z reprezentacją Polski do Niemiec aby wziąć udział w jednym z najsilniej obsadzonym corocznym Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym. Dla ambitnej zawodniczki chełmskiego klubu będzie to kolejny sprawdzian i okazja do umocnienia swojej pozycji jako liderki w swojej kategorii wagowej. Beata walczy o miejsce w reprezentacji Polski, która w dniach 21-26 czerwca na matach Rumunii będzie się zmagać o medale Mistrzostw Europy Juniorek.