Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
home > Start > Aktualności > Wakacje z WOT w Chełmie
Rozmiar tekstu:
AAA
CHEŁM Chełm
2019.07.29 13:32 | aktualizacja: 2019.07.29 14:07

Wakacje z WOT w Chełmie

Szkolenie podstawowe dla 109 kandydatów.
Wakacje z WOT w Chełmie
Wakacje z WOT w Chełmie

W sobotę 27 lipca rozpoczęły się "Wakacje z WOT" w Chełmie. Na terenie jednostki wojskowej w Chełmie stawiło się 109 kandydatów do terytorialnej służby wojskowej, a wśród nich 70 uczniów i studentów oraz 2 nauczycieli. W gronie kandydatów są przedstawiciele różnych zawodów. W ramach drugiej edycji projektu "Wakacje z WOT" rozpoczęli swoje pierwsze szkolenie podstawowe. Projekt adresowany jest głównie do pełnoletnich uczniów, studentów oraz nauczycieli, którzy w czasie wolnym od nauki chcą przejść podstawowe szkolenie wojskowe i rozpocząć swoją przygodę z Wojskami Obrony Terytorialnej. Szkolenie nie różni się od szkoleń podstawowych organizowanych w WOT. Jest to szesnaście dni bardzo intensywnych ćwiczeń, które są dużym wyzwaniem i sprawdzianem dla kandydatów. Pierwszy dzień to wcielenie, czyli sprawy formalne, badania i testy sprawnościowe. Potem to już wyłącznie zajęcia praktyczne, organizowane na terenie jednostki, na strzelnicach i pasach taktycznych podczas, których ochotnicy mają okazję zapoznać się z podstawami strzelectwa, taktyki, topografii, łączności i pierwszej pomocy medycznej. Finałem tych zmagań jest tzw. "pętla taktyczna", czyli sprawdzian zdobytych umiejętności. Szkolenie zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się 11 sierpnia w Puławach. "Szesnastka" otwiera trzyletni cykl szkoleniowy Terytorialsów, który podzielony jest na trzy etapy: szkolenie indywidualne (pierwszy rok), specjalistyczne (drugi rok) i zgrywające (trzeci rok). W tym czasie żołnierze OT szkolą się w systemie weekendowym, w ramach tzw. szkoleń rotacyjnych, organizowanych w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu. Ponadto raz w roku każdym żołnierz OT uczestniczy w dwutygodniowym szkoleniu zintegrowanym organizowanym na poligonie.

źródło 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej
JJ
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Wakacje z WOT w Chełmie, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
JJ dodany
 
Odsłon: 857
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na chelm.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu chelm.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

730 357 530

alarmSkrzynka alarmowa

alert.chelm@gada.pl

emailRedakcja e-mail

chelm@gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone chelm.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x