Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
home > Start > Aktualności > Gmina Chełm wśród liderów inwestycji
Rozmiar tekstu:
AAA
POKRÓWKA
2017.10.26 10:00

Gmina Chełm wśród liderów inwestycji

Liderzy inwestycji to tytuł niezależnego rankingu opublikowanego przez pismo samorządu terytorialnego Wspólnota.
Gmina Chełm wśród liderów inwestycji
Gmina Chełm wśród liderów inwestycji

Autorami rankingu są prof. Paweł Swianiewicz i dr Julita Łukomska z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy bazując na danych ze sprawozdań budżetowych, przy obliczaniu wskaźników biorą pod uwagę wszystkie inwestycje samorządowe. O miejscu w rankingu decyduje kwota wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Przeanalizowano inwestycje w infrastrukturę techniczną (transport, gospodarka mieszkaniowa, gospodarka komunalna) oraz całość wydatków majątkowych. Tegoroczny ranking bazuje na danych z lat 2014-2016.

Gmina Chełm na sklasyfikowanych 1559 gmin wiejskich w Polsce uplasowała się na wysokim 261. miejscu. Jest również drugą gminą wiejską w powiecie chełmskim, za gminą Leśniowice. Zgodnie z metodologią rankingu wartość inwestycji w gminie Chełm w przeliczeniu na mieszkańca wyniosła 780,55 zł. Wśród gmin województwa lubelskiego Gmina Chełm uplasowała się na 28. pozycji.

Każdy ranking jest okazją do dyskusji i pewnych podsumowań na temat jakości życia mieszkańców, stopnia rozwoju i prognozy na przyszłość. Stąd też widać awans gminy w stosunku do poprzedniego rankingu (lata 2013-2015), w którym gmina była na 266. miejscu. Gmina Chełm może pochwalić się też niskim, w stosunku do innych gmin nie tylko powiatu chełmskiego, ale i ogólnie, poziomem zadłużenia. Ciągłe inwestycje, ale i zrównoważone gospodarowanie pozwalają na stały wzrost pozytywnych wskaźników, m.in.: dodatnie saldo migracji i wzrost liczby mieszkańców.

źródło gmina.chelm.pl
UG Chełm
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Gmina Chełm wśród liderów inwestycji, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
UG Chełm dodany
 
Odsłon: 934
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na chelm.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu chelm.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

730 357 530

alarmSkrzynka alarmowa

alert.chelm@gada.pl

emailRedakcja e-mail

chelm@gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone chelm.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x