
Ich praca polega głównie na obsłudze nowoczesnej linii technologicznej przetwarzającej odpady gumowe, głównie opony samochodowe, które w hali o powierzchni 4 tys. mkw. zyskują nowe zastosowanie, zamiast trafić na wysypisko lub do pieca. Z wytworzonego w Chełmie granulatu produkowane są wycieraczki samochodowe, gumowe kółka do wózków, wykł adziny do placów zabaw czy siłowni, a także nawierzchnie do popularnych "orlików".
Grupa RECYKL SA prężnie działa już w Wielkopolsce i na Podkarpaciu, a Lubelszczyznę i Chełm wybrała ze względu na potencjał lokalizacji naszego miasta - jako dogodne miejsce do ekspansji biznesowej na rynki wschodnie: ukraiński, białoruski, litewski i rosyjski.
- Mam nadzieję, że model biznesowy oparty o lokalizację Chełma przyciągnie kolejnych inwestorów, pobudzając gospodarczy rozwój i dając młodym ludziom lepsze perspektywy na związanie przyszłości z Niedźwiedzim Grodem - mówi zastępca prezydenta Chełma Agnieszka Kruk.
Plusem nowej inwestycji jest także rewitalizacja poprzemysłowych terenów - zakład zlokalizowano na blisko hektarowej działce po Cementowni Chełm.